Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Tensione mes Hakimit dhe presidentit Infantino pas ndeshjes, përplasje në tunel për gjykimin e sfidës

Shkruar nga NEWSPORT
Tensione mes Hakimit dhe presidentit Infantino pas ndeshjes, përplasje

Kroacia fitoi përballë Marokut në finalen e vogël për vendin e tretë të Kupës së Botës. Golat e Gvardiol dhe Orsic i dhanë medaljen e bronztë ballkanasve të cilët arrijnë një sukses tejtër pas atij të vendit të dytë në Botërorin e fundit të Rusisë.

Pas ndeshjes ka pasur disa momente tensionuese në hyrje të tunelit ku Achraf Hakimi u përfshi në një konfrontim të ashpër me presidentin e FIFA-s Gianni Infantino. Në fund të ndeshjes, mbrojtësi maroken u “vërsul” drejt presidentit duke protestuar ashpër për gjykimin e ndeshjes. Pas momenteve tepër tensionuese, situata u qetësua dhe Hakimi kërkoi falje te Infantino.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga