Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Telushi dhe Hadroj trembin Colellën, Teuta kërkon Europën

Shkruar nga NEWSPORT
Telushi dhe Hadroj trembin Colellën, Teuta kërkon Europën

Partizani luan sotë në stadiumin “Arena e Demave” në orën 16:00 ndeshjen e fundit të sezonit ndaj Teutës. Të kuqtë kanë shansin më të madh për të festuar titullin e 17-të në historinë e klubit.

Kur janë një hap larg titullit skuadra e Partizanit nuk ka zgjidhur të festojë gjatës kësaj jave duke u përqërnduar të ndeshja vendimtare pasi edhe Teuta kërkon pikët e plota për t’u kualifikuar në Europë për sezonin e ardhshëm.

Giovanni Colella do ta ketë të gatshëm grupin e plotë për këtë sfidë, por gjatës kësaj jave kanë qenë 2 prej tyre të cilat kanë shfaqur probleme. Bëhet fjalë për Telushin dhe Hadroj, por pavarësisht problemeve asnjëri prëj tyre nuk pritet të mungojë.  Colella pritet të luajë me skemën e zakonshme për këtë sfidë me rreshtimin 3-5-2.

Nga ana tjetër Edi Martini pritet ti përgjigjet thuasje me të njëjtën skemë duke aktivizuar më të mirët në dispozicion. I vetmi ndryshim nga të kuqtë pritet të jetë vendosja e Kallakut pas dy sulmuesve Lorenco Vila dhe Grudës.

FORMACIONET E MUNDSHME:

Partizani (3-5-2): Rexhepi, Telushi, Sota, Preka, Hadroj, Murataj, Matondo, Rrapaj, Anaskoski, Da Silva, Mba

Teuta (3-4-1-2): Qirko, Goxha, Jazxhi, Kotobelli, Marku, E. Vila, Beqja, Kuro, Kallaku, L. Vila, Gruda

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga