Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Të qeshur dhe më të motivuar se kurrë, Vllaznia drejt “remontadas” me Erzenin

Shkruar nga NEWSPORT
Të qeshur dhe më të motivuar se kurrë, Vllaznia drejt

Vllaznia beson te përmbysja me Erzenin, në kuadër të çerekfinales së Kupës. Ndeshja e parë u humb 2 me 1 në “Demrozi Stadium”, ndërsa e kthimit luhet të mërkurën orë 17:00.

9 herë kampionët kanë postuar foto nga stërvitja, ku duken më të qeshur dhe motivuar se kurrë. “Kuqeblutë kanë lënë pas fitoren ndaj Tiranës dhe kanë vijuar me përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës për Kupë ndaj Erzenit ku do të synohet kualifikimi për në gjysmëfinale të këtij kompeticioni”, shkruan klubi i Vllaznisë në rrjetet sociale.

“Remontada” i referohen spanjollëve rikthimeve në futboll. Dhe kjo është çfarë presin tifozët e Vllaznisë në “Loro Boriçi”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga