Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

“Të gjitha rrugët të çojnë në ‘Air Albania’”, “Tirona Fanatics” thumbojnë “Guerilsat”: Kryeqyteti frymon Bardh e Blu

Shkruar nga NEWSPORT
“Të gjitha rrugët të çojnë në ‘Air

Emocionet kanë “kapluar” çod tifoz dhe kryeqyteti do të jetë “flakë” ditën e nesërme. Në “Air Albania” duke filluar që nga ora 19:00 do të luhet derbi mes Tiranës dhe Partizanit, një nga supersfidat që i jep tonin futbollit shqiptarë.

Spektakli do të jetë i garantuar si në fushën e lojës ashtu edhe në tribuna. Dy tifozeritë më të mëdha do të dhurojnë “shoë” me koreografitë e tyre, ndërsa “lufta” në distancë ka nisur.

Tifogrupi i Tiranës, “Tirona Fanatics” po bëhen gati për këtë sfidë, ndërsa kanë bërë një postim në rrjetet sociale. Tifogrupi i bardhebluve kanë  një “leksion” për kundërshtarët e tyre, ndërsa theksojnë se të gjitha rrugët të çojnë në “Air Albania” dhe se kryeqyteti të dielën do të frymojë Bardh e Blu.

“TIRONA!

Tradita, kultura dhe vet HISTORIA!

Te dielen te gjitha rruget te cojne ne “Air Albania”.

Eshte pothuajse koha per leksionet e spektaklin e rradhes kunder fansave in dhe direkt!

Te dielen Kryeqyteti frymon bardhe e blu prej nisjes se Kortezhit ne oren 17:00 e pertej 90’ te luajtura ne fushe!

Shkojme, forte…per traditen e per identitetin.

Te dielen ka shkolle…

Te gjithe bashke, me FANATICS per TIRONEN!”, kanë shkruar tifogrupi i bardhebluve.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga