Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Sulmuesi i Kombëtares shpërblehet për dygolëshin, Ernest Muçi mes më të mirëve

Shkruar nga NEWSPORT

Ernest Muçi zhvilloi një ndeshje fantastike mbrëjmen e djeshme në Conference League. Në fitoren që ekipi i tij, Legia e Varshavës arriti përballë Aston Villas me rezultatin 3-2, shqiptari arriti të shënonte dy herë.

Kjo paraqitje fantastike e Muçit është shpërblyer duke e vendosur në mesin e më të mirëve. Futbollisti 22-vjeçar është pjesë e ekipit të javës së Conference League.

Në majën e sulmit i vetëm dhe me notën 8.5 duket se Muçi nuk ka fituar vetëm zemrën e tifozëve të ekipit polak, por edhe vëmendjen e Europës.

[caption id="attachment_707128" align="alignnone" width="379"]Formacioni i javes ne Conference League Formacioni i javes ne Conference League[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga