Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

VIDEO/ Atmosferë festive në Dyseldorf, tifozi spanjoll: Shqipëria kalon grupin

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Atmosferë festive në Dyseldorf, tifozi spanjoll: Shqipëria
© Credits: Klan TV/ Tifoz spanjoll në Dyseldorf

Shqipëri – Spanjë do të mbyllë nesër rrugëtimin e dy përfaqësueseve në grupin B. Spanja e luan këtë ndeshje për statistikë, pasi ka siguruar kualifikimin për më tej si vend i parë. Në anën tjetër Shqipëria do ia dilte me siguri vetëm përmes fitores.

Atmosfera është festive 1 ditë para ndeshjes. Në raportimin e Klan TV, vërehet se në një bar të Dyseldorfit janë bërë bashkë tifozët shqiptarë dhe ato spanjollë.

“Shqipëria kalon”, thotë një prej tifozëve spanjoll dhe pse nuk i përgjigjet pyetjes për rezultatin e sfidës së nesërme. Çdo gjë do i mbetet fushës së lojës me takimin që merr jetë në 21:00.

© Credits: Klan TV

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga