Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Nuk mund të ‘fshihen’ më, Alban Bushi nxjerr zbuluar Rocco Vatën dhe Brajan Grudën: Na refuzuan ftesat, zgjedhje zemre

Shkruar nga NEWSPORT
Nuk mund të ‘fshihen’ më, Alban Bushi nxjerr zbuluar Rocco
Alban Bushi, Rocco Vata, Brajan Gruda, Luis Hasa

Rocco Vata dhe Brajan Gruda zyrtarisht kanë refuzuar Kombëtaren shqiptare. Është vetë trajneri i Shqipërisë U21 që ka zbuluar vendimin e dy lojtarëve ku u shpreh se ftesa u është dërguar, por e kanë refuzuar. Një tjetër futbollist i kontaktuar nga FSHF është edhe Luis Hasa i cili vjen vetëm për Kombëtaren A.

“Patjetër që ne bëjmë punën tonë. Po të shikojmë lojtarët që ka ekipi A sot, kanë ardhur në ekipet zinxhirë të kombëtares së Shqipërisë. Kështu që është bërë një punë e mirë mendoj unë, secili nga ekipet e simodos Drejtoria e Ekipeve Kombëtare, në skautim dhe në kontakt me të gjithë lojtarët që janë jashtë. Këta që përmendi ju mos kujtoni se nuk janë kontaktuar.

Brajan Gruden e kemi kontaktuar qysh vitin e kaluar. Po ashtu edhe Rocco Vaten e Luis Hasen i kemi kontaktuar. Të gjithë janë kontaktuar, nuk ka lojtarë shqiptarë që nuk është kontaktuar nga Federata Shqiptare e Futbollit. Gjithsesi është zgjedhje personale pastaj, zgjedhje me zemër që secili e bën si të dojë. Ne është luks t’i kemi në ekip ato emra që thatë ju, por është zgjedhje e tyre personale. Nuk kam çfarë them për këtë.

Ka edhe nga ata futbollist (i referohet Luis Hases) qe presin ftese vetem nga Kombetarja A dhe kane refuzuar ftesen tone te U21. Kur bëhet fjalë për një talent shumë të madh e kuptoj që mund të shkosh në Kombëtare A direkt. Pastaj kur bëhet fjalë për një lojtar, le të themi shumë i mirë, ka potencial, zhvillimi tij mund të jetë shumë i mirë por nuk e dimë. Kështu që duhet ta tregojë njëherë veten te moshat e Shqipërisë, sidomos tek ekipi U-21. E kemi parë kohët e fundit sa lojtarë kanë ikur nga ekipi U-21 tek ekipi i parë, pafund. Kështu që në radhë të parë duhet të vijnë këtu, pastaj atje”.”, tha Bushi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga