Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Spanja nuk humb kohë, “Furia e Kuqe” zyrtarizon trajnerin e ri

Shkruar nga NEWSPORT
Spanja nuk humb kohë, “Furia e Kuqe” zyrtarizon trajnerin e ri
Spanja nuk ka humbur kohë dhe ka prezantuar menjëherë trajnerin e ri. Pas shkarkimit të Luis Enriques, Luis De La Fuente është “timonieri” i ri i spanjollëve. Përmes një njoftimi në kanalin zyrtar, Federata Spanjolle e Futbollit ka zyrtarizuar 61-vjeçarin. Ai ka drejtuar më parë kombëtaret e moshave, ndërsa tanimë është momenti për të marrë në dorë ekipin e parë. Siç shkruhet në njoftimin e spanjollëve, ai do të prezantohet të hënën për të nisur nga puna për kualifikueset e EURO 2024 që startojnë në muajin mars.  
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga