Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

SPALLETTI fantastik, pas fitores me Salernitanan vendos rekord në Serie A

Shkruar nga NEWSPORT
SPALLETTI fantastik, pas fitores me Salernitanan vendos rekord në Serie A

Napoli këtë sezon është fantastik në Serie A. Skuadra e Luciano Spalletit vazhdon të kryesojë tabelën e klasifikimit me 12 pikë më shumë se Milan i vendit të dytë.

Mbrëmjen e djeshme napolitanët triunfuan ndaj Salernitanas dhe pas këtij triumfi Spalletti ka vendosur një rekord në Serie A.

63-vjeçari ëhstë bërë trajneri me më shumë fitore në Serie A, me plot 276 triumfe, të cilat i ka siguruar me të gjitha skuadrat që ka drejtuar.

Por jo vetëm kaq, Spalletti është pranë arritjes së një tjetër statistike të rëndësishme, për katër ndeshje, 63-vjeçari shkon në kuotën e 1000 ndeshjeve si trajner, pra mbrëmjen e sotme ai ishte për herë të 996 rolin e drejtimit të stolit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga