Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Skënderbeu zyrtarisht KAMPIONE! Përfundon sezoni 2022-2023 i Kategorisë së Parë, mësoni verdiktet e kampionatit

Shkruar nga NEWSPORT
Skënderbeu zyrtarisht KAMPIONE! Përfundon sezoni 2022-2023 i

Kategoria e parë uli zyrtarisht siparin ditën e sotme me sfidat e luajtura ku pas më shumë se 90 minutave mësuam edhe verdiktet finale të këtij edicioni. Skënderbeu është zyrtarisht kampione teksa barazimi me Lushnjen e shoqëura nga humbja e Dinamos me Luzin.

Flamurtari, Tomori, Apolonia e Korabi janë 4 ekipet që do të garojnë në Play-Off për finalen me vendin e 8-të të Superiores. Ndërsa Burreli dhe Lushnja do të luajnë në Play-Out për të qëndruar edhe njëherë në këtë kategori.

Oriku, Turbina, Tërbuni dhe Besëlidhja sezonin e ardhshëm do të jenë pjesë e Kategorisë së Dytë.

REZULTATE:

Luzi 1-0 Dinamo (Ferraj 32')

Lushnja 0-0 Skënderbeu

Besa 3-0 Burreli (Veriu 22', Osma 64', Hoxha 66')

Turbina 1-2 Tomori (Ndrejaj 62' / Alinani 34', 80')

Flamurtari 3-1 Apolonia (Ramadani 39', Da Silva 55', Oliveira 72' / Omeri 30')

*Korabi 3-0 Besëlidhja

*Tërbuni 0-3 Oriku

Shënim: Korabi dhe Oriku i fitojnë ndeshjet në tavolinë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga