Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Shqiptarët sfidojnë njëri tjetrin në Seri A , Bajrami dhe Ismajli duan 3 pikët kundër Gjimshitit

Shkruar nga NEWSPORT
Shqiptarët sfidojnë njëri tjetrin në Seri A , Bajrami dhe

Dëmtimet janë lënë pas dhe tashmë në fushë ligjin e bëjnë shqiptarët. Gjimshiti do të udhëtojë për t’u përballur me Empolin e Bajramit dhe Ismajlit, të cilët janë të gatshëm për këtë takim. Java e 12-të e Serie A zbret në fushë derbin e shqiptarëve, të cilët janë në kërkim të fitores pas humbjeve në javët e fundit.

Atalanta nuk ia doli të munde Lazion pasi në fushë mungoi që nga minuta e parë Berat Gjimshiti, i cili u aktivizua në pjesën e dytë. Juventus ishte i papërmbajtshëm ndaj Empolit të Bajramit, që u aktivizua në minutën e 62 të takimit kur shifrat shënonin 2-0 për “zonjën e vjetër”.

Sfida e sotme pritet që të jenë në fushë nga minuta e parë Gjimshiti për Atalantën dhe Ismajli për Empolin ndërkohë që ka një balotazh për Bajramin me shokun e ekipit Pjacan.

12:30 EMPOLI – ATALANTA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga