Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

MAQEDONIA

Shqiptaret dominojnë në Maqedoni, Shkëndija fiton me 9 lojtarë

Shkruar nga NEWSPORT

Janë zhvilluar takimet e javës së 11 në kampionatin maqedonas, ku ekipet shqiptare vijojnë dominimin. Shkëndija dhe Struga janë ekipet që mbajën kryesimin në tabelën e renditjes, ndërkohë që Shkupi ka humbur pak nga shkëlqimi i një sezoni më parë ku aktualisht ndohet në vendin e 5 me 15 pikë.

Shkëndija ka zhvilluar takimin e radhës ku mes vështirësisë ka arritur të përmbysë shifrat duke fituar në transfertë ndaj Rabotnickit me 9 lojtarë. Takimi u mbyll me shifrat 2-4 duke e pozicionuar në vendin e dytë me 6 pikë më pak se Struga.

Rezultatet e takimeve të sotme:

Renditja:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga