Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Shpresat s’janë shuar ende në Lezhë, Besëlidhja synon “verbërisht” mbijetesën

Shkruar nga NEWSPORT
Shpresat s’janë shuar ende në Lezhë, Besëlidhja synon

Besëlidhja do të presë Tomorin sot në orën 15:00 në stadiumin Brian Filipi për javën e 22-të të Kategorisë së Parë. Me kampionatin që i drejtohet fundit, situata bëhet gjithnjë e më e vështirë për lezhianët megjithatë shpresat nuk janë shuar ende përderisa matematika e lejon.

Tashmë nuk u intereson kë kanë përballë por ekipi i Alcanit kërkon verbërisht pikët maksimale dhe ndaj Tomorit sot luhet vetëm për to. Janë plot 8 pikë larg zonës Play-Out dhe 11 larg zonës së sigurtë por Besëlidhja kërkon të bëjë të pamundurën.

Formacioni i mundshëm:

Besëlidhja (4-4-2): Kodra; Jaku, Dibra, Alcani, Metaliaj; Bruka, Artur, Sodiq, Përgjoni; Vieira, Shehu. Trajner: Alert Alcani

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga