Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

MAQEDONIA

Shkëndija fiton me 'poker' golash, Struga shkëputet në vendin e parë

Shkruar nga NEWSPORT

Ditën e sotme janë zhvilluar katër ndeshjet përmbyllëse të javës së 25-të të elitës së futbollit të Maqedonisë së Veriut. Në këto katër ndeshje u shënuan plot 17 gola.

Shkëndija ia doli të triumfonte në shtëpi përballë Bregalnica Stip. Kuqezinjtë nga Tetova fituan me rezultatin 4-1 duke shkuar kështu në kuotën e 48 pikëve dhe duke ‘blinduar’ vendin e tretë.

Pa probleme fitoi edhe Struga përballë Voska Sport. Skuadra e drejtuar nga Shpëtim Duro triumfon me rezultatin 3-1 duke shkuar kështu në vendin e parë me 54 pikë, 3 më shumë se Shkupi ndjekës.

Në ndeshjet e tjera, Gostivari u mposht 1-4 nga Makedonija GP, ndërsa Brera Strumica fitoi 3-1 kundër Rabotnickit.

[caption id="attachment_732240" align="alignnone" width="654"]Tabela e klasifikimit në ligën e Maqedonisë së Veriut Tabela e klasifikimit në ligën e Maqedonisë së Veriut[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga