Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

SHENSOI “qesh e qaj” para Laçit, rikthime dhe mungesa me “peshë” për mallakastriotët

Shkruar nga NEWSPORT
SHENSOI “qesh e qaj” para Laçit, rikthime dhe mungesa me

Bylisi u mposht nga Partizani në javën e 30-të të Abissnet Superiore, teksa tashmë në kuadër të javës së 31-të do të sfidojë Laçin. Ky takim do të luhet ditën e shtunë ora 15:00 në "Adush Muça". Një tjetër kundërshtar i fortë për ballshiotët që kërkojnë edhe pikët për të qëndruar në Superiore sezonin e ardhshëm.

Në “Adush Muça” Naxhi Shensoi do të synojë të rikthehet te fitorja, ndërsa do të mbështetet te 3 ritkhimet mjaft të rëndësishme. Mevlan Adili, Flamur Ruçi dhe Eridon Qardaku janë rikthyer nga pezullimet dhe do të jenë të gatshëm ndaj kurbinasve.

Por nga ana tjetër janë dy lojtarë të tjerë që vazhdojnë të mbajnë në ankth Shensoin pëër këtë duel. Damçevski nuk e ka kaaluar ende dëmtimin, ndërsa për t’ia vështirësuar akomë më shumë punët kanë kanë menduar Aldo Teqja dhe Luis Kaçorri. Të dy këto lojtarët e fundit kanë shfaqur probleme dhe tashmë në Ballsh të gjithë janë sy e veshë nga infermieria.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga