Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

SHEHI me një “mal” me mungesa, TETOVA “all-in” (FORMACIONET E MUNDSHME)

Shkruar nga NEWSPORT
SHEHI me një “mal” me mungesa, TETOVA “all-in”

Tirana dhe Egnatia do të luajnë mes tyre në “Elbasan Arena” duke nisur që nga ora 19:00 finalen e Kupës së Shqipërisë. Bardheblutë pas humbjes së titullit do të kërkojnë doemos trofeun e Kupës së Shqipërisë për lavdinë.

Nga krahu tjetër rrogozhinasit që prekën për herë të parë finalen e këtij kompeticioni do të synojnë t’i shkojnë deri në fund dhe ta mbyllin me trofe, si “qershia mbi tortë” e një sezonit fantastik.

Orges Shehi vjen në këtë përballje me një “mal” me mungesa, për shkak dëmtimesh dhe pezullimesh. Ndërkohë Edlir Tetova do të jetë “all-in” për fitoren.

Formacionet e mundshme:

Tirana: Lika, Toshevski, Najdovski, Behiratche, Përgjoni, Deliu, Qefalija, Hila, Haxhiu, Abazaj, Berisha. Trajner: Orges Shehi

Egnatia: Sherri, Fangaj, Malota, Memolla, Musta, Zejnullai, Mëllugja, Fernando, Kasa, Dwamena, Jackson. Trajner: Edlir Tetova

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga