Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Sfidat “Play-Off” në Kategorinë e Dytë, përcaktohen DATAT kur skuadrat zbresin në fushë

Shkruar nga NEWSPORT
Sfidat “Play-Off” në Kategorinë e Dytë,

Në Kategorinë e Dytë akoma nuk janë mbyllur të gjitha llogaritë për këtë sezon. Kanë mbetur edhe dy sfidat e “Play-Off” për t’u mësuar se cilat janë skuadrat që do të luftojnë për ngjitjen në Kategorinë e Parë  për sezonin e ardhshëm.

Veleçiku-Valbona dhe Pogradeci-Labëria do të luhen ditën e enjtë më 18 maj duke nisur që nga ora 16:00. Takimi i parë do të luhet në stadiumin e Vorës, ndërsa dueli i dytë do të luhet në “Egnatia Arena”.

Veleçiku u rendit e dyta në Grupin A të Kategorisë së Dytë, ndërsa Valbona në vendin e tretë. Gjithashtu dhe Pogradeci në vendin e dytë të Grupit B në Kategorinë e Dytë, ndërsa Labëria një vend më poshtë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga