Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Sfida Inter-Torino në Serie A, Gianni De Biasi: Inter është ndërtuar për të arritur rezultate...

Shkruar nga NEWSPORT
Sfida Inter-Torino në Serie A, Gianni De Biasi: Inter është

Inter do të përballet me Torinon në sfidën e javës së 6 të Serie A. Trajneri Gianni De Biasi është shprehur rreth këtij takimi në një prononcim të TorinoGranata.it. Aktualisht De Biasi është në krye të pankinës të Azerbajxhanit.

Gianni De Biasi: “Interi është ndërtuar për të arritur rezultate të një lloji të caktuar dhe për këtë arsye do përpiqet të fitojë kampionatin. Torino po bën maksimumin për një kampionat sa më të denjë. Nëse shikoni renditjen tani, Torino është një pikë përpara, por nuk mendoj se do të jetë njësoj në fund të sezonit, atëherë pozicionet do të ndryshojnë sepse ka diferenca të mëdha në ato financiare dhe në planin e projektit. Në çdo rast, besoj se Torino ka ndërtuar një ekip të shkëlqyer nga pikëpamja strategjike dhe cilësore dhe se janë të orjentuar për të bërë një rrugë vërtet interesante”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga