Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Serie A/ Hysaj fiton derbin e shqiptarëve, Atalanta e Gjimshitit mposht pa probleme Monza-n

Shkruar nga NEWSPORT
Serie A/ Hysaj fiton derbin e shqiptarëve, Atalanta e Gjimshitit mposht pa

Napoli ka humbur përballë Lazios në ndeshjen e javës së 3-të të kampionatit italian. Ndeshja në stadiumin “Diego Armando Maradona”, Lazio triumfoi 1-2, teksa merr një 3 pikësh mjaft të vlefshëm.

Për ekipin e Hysajt golat u shënuan nga Luis Alberto në minutën e 30’ dhe nga Kamada në minutën e 52’. Për Napolin golin e shënoi Zielinski në minutën e 32’ të sfidës. Kështu Elseid Hysaj merr një fitore në derbin e shqiptarëve, përballë Amir Rrahmanit.

Në krahun tjetër Atalanta e Gjimshitit fitoi pa probleme 3-0 përballë Monzas. Golat për zikaltërit u shënuan nga Ederson dhe dy gola nga sulmuesi italian Scamacca.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga