Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Sadiku, nën shënjestrën e shumë klubeve europiane

Shkruar nga NEWSPORT
Sadiku, nën shënjestrën e shumë klubeve europiane

Armando Sadiku, sulmuesi i kombëtares kuqezi, ka shkëlqyer me paraqitjen e tij në këtë europian në Francë. Largimi i tij nga Zyrihu duket përfundimtar, klub që zotëron kartonin e tij. Sampdoria në Itali është e interesuar për sulmuesin ku edhe ai vetë ka shprehur dëshirën që të jetë pjesë e futbollit italian. Mirëpo ofertat për elbasanasin nuk mbarojnë këtu. Klubi rumun i Steaua dëshiron shërbimet e lojtarit para fillimit të kupave të Europës. Klubi rumun duket shumë i interesuar për sulmuesin, por transferimi i tij atje është thuajse i pamundur duke parë dëshirën e vetë lojtarit dhe interesimin e shumë klubeve europiane.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga