Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Rudiger "hap zemrën": Do transferohesha te PSG-ja, por shkak u bë Thomas Tuchel

Shkruar nga NEWSPORT
Rudiger "hap zemrën": Do transferohesha te PSG-ja, por shkak u

Antonio Rudiger është padyshim një nga mbrojtësit më të mirë momentalisht. Gjermani që aktivizohet te Real Madrid, ka patur gjithashtu një karrierë të pasur ku ka veshur fanellën e Shtutgartit, Romës dhe Chelseat.

Por së fundmi, në një intervistë të dhënë për mediat gjermane, 30-vjeçari tregon që mund të transferohej te PSG para se të shkonte te Chelsea, por shkak është bërë Thomas Tuchel i cili u bashkua me “Blutë e Londrës”.

“Doja të largohesha. Doja të shkoja te Paris Saint-Germain me Thomas Tuchel, kjo ishte dëshira ime, por kjo nuk ndodhi dhe gjashtë muaj më vonë Tuchel erdhi te Chelsea nga PSG-ja. Pastaj ne fituam Champions League-n së bashku”, ka thënë Antonio Rudiger.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga