Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

“Rroftë shpirti i shqiptarit!”, Ballist Morina viziton familjen e Afrim Bunjakut, heroit të rënë në Mitrovicë

Shkruar nga NEWSPORT
“Rroftë shpirti i shqiptarit!”, Ballist Morina viziton familjen

Ballist Morina është padyshim një nga ikonat e atij kualifikimi që Kombëtarja jonë arriti në Euro 2016. Ngritja e dronit në mes të Beogradit rezultoi një moment i veçantë duke na sjellë jo vetëm emocione, por edhe një 3 pikësh të rëndësishëm.

Por përsëri pas shumë viteve, Ballist Morina është rikthyer të mbështesë Kombëtaren. Ai u pa në stadium në ndeshjen që Shqipëria luajti përballë Çekisë në stadiumin “Air Albania”.

Gjithsesi duket se detyrat dhe obligimin kombëtar, Ismail Morina nuk e ka lënë me aq. Ai ka postuar një foto me familjarët e heroit të Kombit i cili u vra nga terroristët serbë në Mitrovicë, Afrim Bunjaku. Por kësaj vizite i është shtuar edhe Jasir Asani dhe pse jo fizikisht shihet teksa ai ka dërguar fanellën e tij si dhuratë.

“Vizitë familjes së heroit t'kombit,Afrim Bunjaku.

Faleminderit Jasir Asani për kët orvajtje t'përbashkët, je kampion n'fushë t'blertë dhe jashtë saj.

Kombëtarja shqiptare e futbollit djersitë fanellen e saj për gjithë kombin.

Rroftë shpirti i shqiptarit!”, shkruan Ballist Morina në Instagram.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga