Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

ROONEY mbron Harry KANE: Urime për barazimin e rekordit, mbaje kokën lart

Shkruar nga NEWSPORT
ROONEY mbron Harry KANE: Urime për barazimin e rekordit, mbaje kokën

Harry Kane me golin e shënuar ndaj Francës arriti të barazonte rekordinn e Wayne Rooney me 53 gola, por kjo nuk mjaftoi që “Tre Luanët” të siguronin biletën për në gjysmëfinalen e Kupës së Botës., pasi u mposhtën 2-1 nga “Gjelat” e Didiert Deschamps.

Por pavarësisht kësaj, ish-golashënuesi lavdëroi bashkëkombasin e tij dhe i doli në mbrojtje, pasi sulmuesi humbi një penallti vendimtare për fatin e lojës.

“Urime Harry Kane për barazimin e rekordit. Së shpejti ai do e thyejë edhe rekordin tim dhe nuk shoh person më të mirë për ta bërë këtë. Ai duhet ta mbajë kokën lart. Unë jam absolutisht i lënduar për djemtë, megjithatë jam krenar për mënyrën se si ata kanë luajtur gjatë këtij turneu. Edhe ata duhet të jenë krenarë”, do të theksonte Wayne Rooney.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga