Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Zhvillohet në Turqi "Festivali Olimpik Rinor Europian", kush e përfaqëson Shqipërinë

Shkruar nga NEWSPORT

Në faqen zyrtare në "Facebook" të Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar (KOKSH), drejtuesit e KOKSH-së njoftojnë se Festivali Olimpik Rinor Europian (Winter EYOF 2017) këtë vit do të mbahet në Erzurum të Turqisë.

Festivali do të zhvillohet në datat 11-18 shkurt 2017. Në këtë festival do të marrë pjesë edhe Shqipëria me sportin e Skive dhe disiplinën Ski Alpine.

Ekipi i Shqipërisë do të përfaqësohet nga 2 sportistë dhe trajneri i tyre, të cilët janë:

Trajneri Ervin Rota dhe sportistët Lavdërim Hajredini e Mathieu Kaço.

"Festivali Olimpik Rinor Europian ( Winter EYOF 2017 ) kete vit do te mbahet ne Erzurum te Turqise ne datat 11-18 shkurt.

Ne kete festival do te marre pjese edhe Shqiperia me sportin e Skive dhe disiplinen Ski Alpine.

Ne vazhdim ju njohim me skedat e secilt anetar te ekipit shqiptar"

[caption id="attachment_80581" align="alignnone" width="479"] Njoftimi ne faqen zyrtare[/caption]

[caption id="attachment_80580" align="alignnone" width="508"]koksh trajner Trajneri Ervin Rota[/caption]

[caption id="attachment_80578" align="alignnone" width="502"] Skiatori Mathieu Kaço[/caption]

[caption id="attachment_80579" align="alignnone" width="498"] Skiatori Lavdërim Hajredini[/caption]

 

Tags:

SPORTMIX

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga