Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Rikthehen emocionet e Euro 2024, Spanja dhe Portugalia për formalitet (SFIDAT)

Shkruar nga NEWSPORT

Ditën e sotme rikthehen emocionet e ndeshjeve të Euro 2024. Në program janë për t’u zhvilluar 9 takime mjaft interesantë që do të luhet në dy orare të ndryshme.

Në orën 18:00 do të luhen  5 takime. Azerbajxhani sfidon Suedinë, Bullgaria duelon me Hungarinë, Qipro pret Spanjën, me këto të fundit që kanë siguruar kualifikimin. Gjithashtu Estonia luan në shtëpi ndaj Austrisë dhe Gjeorgjina kundër Skocisë.

Ndërkohë në orën 20:45 Lihtenshtejni pret Portugalinë e kualifikuar në  europian, ndërsa Luksenburgu sfidohet nga Bosnje Hercegovania,  ndërsa Mali i Zi përballet me Lituaninë dhe Sllovakia me Islandën.

[caption id="attachment_712549" align="alignnone" width="682"]Ndeshjet e sotme ne Euro 2024 Ndeshjet e sotme ne Euro 2024[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga