Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Rezultatet e dobëta në kampionat, te Kukësi gati të nisë “operacioni fshesa”

Shkruar nga NEWSPORT
Rezultatet e dobëta në kampionat, te Kukësi gati të

Kukësi është larg çdo pritshmërie këtë sezon, teksa në 11 jsavë kanë grumbullur vetëm 11 pikë dhe e shikojnë veten në vendin e parafundit në renditje. Skuadra verilindore nuk po arrin të sigurojë rezultate pozitive edhe pse pas ardhjes së Enekeid Dobnit gjerat u dukën sikur morën rrugën e duhur.

Drejtuesit nuk janë aspak të kënaqur me situatën, teksa tashmë disa lojtsarë janë jshatë planevë të teknikut Dobi, kryesisht lojtarët e huaj. Rregulloja lejon vetëm 5 të huaj njëkohësisht të zbresin ë fushën e lojës dhe në këto kushte aktivizimi i tyre bëhet edhe më i vështirë.

Sipas informacioneve klubi ka nisur bisedimet me lojtarët për ndërprerjen e kontratave, teksa shumica prej tyre kanë nënshkruar për dy vite. Një opsion tjetër për të “shpëtuar” nga mbingarkesa e të huajve janë edhe huazimet gjatë merkatos së janarit. Në këtë mënyrë lojtarët që nuk janë shumë të rënësishëm për formacionin e Dobit do të diskutohet e ardhmja e tyre.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga