Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

RENDITJA/ Asnjë barazim në javën e 23, Flamurtari surpriza e vetme e Kategorisë së Parë

Shkruar nga NEWSPORT
RENDITJA/ Asnjë barazim në javën e 23, Flamurtari surpriza e

Kategoria e parë ka mbyllur javën e 23-të. Asnjë barazim nuk është regjistruar, teksa surpriza e vetme ishte humbja e Flamurtarit ndaj Burrelit. Bylis, Elbasani, Vora, Apolonia dhe Korabin bën detyrën.

Humbjet kanë rënduar gjendjen e Tomorit dhe Luzit, që qëndrojnë në fundin e renditjes së përgjithshme. Gara e vetme dukej mes Lushnjës dhe Korabit, por me fitoren e fundit përballë lushnjarëve diferenca shkoi në 6 pikë. Korabi është skuadra që mban vendin e 6, ku luftohet për “Play-Off”.

Renditja e Kategorisë së Parë, pas 23 javëve kampionat:

 1. Bylis 55 pikë
 2. Elbasani 53 pikë
 3. Vora 45 pikë
 4. Flamurtari 42 pikë
 5. Apolonia 34 pikë
 6. Korabi 32 pikë
 7. Lushnja 26 pikë
 8. Burreli 25 pikë
 9. Kastrioti 23 pikë
 10. Besa 19 pikë
 11. Luzi 15 pikë
 12. Tomori 14 pikë

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga