Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

REAGIMI/ Napoli “mesazh” të koduar milionave të Newcastle: Nuk ka asnjë të vertetë

Shkruar nga NEWSPORT

Ndërkohë që interesi për yllin gjeorgjian të Napolit nga ana Newcastle sa vjen dhe rritet çdo gjë duket se ka marrë një rrjedhë tjetër.

Napoli ka përgënjeshtruar lajmin mbi deklaratën e drejtorit sportiv, Cristiano Giuntoli që filste mbi të ardhmen e Khvicha Kvaratskhelia.

Newcastle dëshiron shërbimet e mesfushorit që po shkëlqen në Serie A dhe është e gatshme të ofrojë 60 milionë euro. Napoli duket që është “joshur” nga kjo ofertë dhe mundësia që transferimi të realizohet duket i mundshëm.

Deklarata zyrtare e Napolit:

“Napoli njofton, se drejtori sportiv, Cristiano Giuntoli nuk ka dhënë asnjë deklaratë zyrtare për portalin Sport Express.”

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga