Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Qarabag i Xhixhës dhe Freiburg kualifikohen në fund, 15 gola në 4 ndeshje të Europa League

Shkruar nga NEWSPORT
Qarabag i Xhixhës dhe Freiburg kualifikohen në fund, 15 gola në 4

Freiburg, Qarabag, Milan dhe Benfica janë 4 skuadrat e para që kanë kaluar në 1/8 e Europa League. 15 gola u shënuan në total në këto 4 ndeshje të kthimit.

Qarabag dhe Freiburg ia dolën të kualifikohen vetëm pas “extra-time”. Te Qarabag, Redon Xhixha u aktivizua në minutën e 116’.

Në anën tjetër Milan dhe Benfica kaluan më tej, pasi kishin fituar ndeshjet e para. Kështu surpriza e vetme në këtë tur mund të shihet eleminimi i Bragas nga azerbajxhanasit e Qarabag.

Rezultatet e ndeshjeve të kthimit në Europa League:

Freiburg 3-2 Lens(Freiburg kualifikohet pas extra-time)

Qarabag 2-3 Braga(Qarabag kualifikohet pas extra-time)

Rennes 3-2 Milan(Milan kualifikohet pasi ka fituar 3-0 ndeshjen e parë)

Toulouse 0-0 Benfica(Benfica kualifikohet pasi ka fituar ndeshjen e parë)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga