Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

‘Pyro Show’ elektrizues në derbi, ‘Tirona Fanatics’: Universiteti i vetëm ultras i akredituar në Shqipëri

Shkruar nga NEWSPORT
‘Pyro Show’ elektrizues në derbi, ‘Tirona

Derbi Tirana – Partizani prodhoi edhe një herë tjetër emocione të veçanta si në fushën e lojës, ashtu edhe në tribuna. Ndeshja përfundoi në barazim 1-1 me golat e Hasanit dhe Kekos.

Tifogrupi i bardhebluve, ‘Tirona Fanatics’ dhuroi një shfaqje fantastike me tymuese me ngjyrë të bardhe dhe blu që mbuloi gjithë stadiumin dhe mbi të, banerin gjigant ku shkruhej: Po eci në këtë rrugë timen, rrugë të cilën e quaj shtëpi.

Me një postim në faqen e tyre në Facebook e Instagram, ‘Fanatics’ reklamojnë koerografinë dhe e quajnë veten e tyre ‘universitet’ me kuptimin që japin leksione çdo rast.

“Universiteti ‘Fanatics’! Prej 2006-tës Universiteti i vetëm Ultras i Akredituar në Shqipëri!”- shkruan tifogrupi në rrjete sociale.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga