Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Presidenti Ceferin: UEFA është një organizatë jofitimprurëse, futbolli europian po rimëkëmbet

Shkruar nga NEWSPORT
Presidenti Ceferin: UEFA është një organizatë

Aleksander Ceferin, presidenti i UEFA-s, gjatë raportit vjetor për 2021/22, foli për kushtet e futbollit europian.

“Futbolli europian po rimëkëmbet nga pandemia, ai demonstron edhe një herë vitalitetin, përshtatshmërinë dhe qëndrueshmërinë e tij. Rezultatet më të mira të rëndësishme janë jashtë në fushë, ne kemi luftuar pa u lodhur me komunitetin europian të futbollit për të mbrojtur dhe promovuar vlerat thelbësore të lojës që kemi në zemër.

Familja e futbollit europian është më e bashkuar se kurrë. Pavarësisht dallimeve, ne ende mund të biem dakord dhe të gjejmë zgjidhje së bashku.”, thotë ai duke iu referuar edhe betejave me Superligën në gjykatë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga