Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Po surprizon me Bolognan, Thiago MOTTA përzgjidhet trajneri i muajit në Serie A

Shkruar nga NEWSPORT
Po surprizon me Bolognan, Thiago MOTTA përzgjidhet trajneri i muajit

Trajneri i Bologna Thiago Motta është përzgjedhur trajneri i muajit në Serie A. Ekipi që ai drejton ka bërë vërtet mjaft mirë në muajin shkurt. Në 5 ndeshje këtë muaj ata kanër realizuar 4 fitore dhe 1 humbje. Fitorja më e madhe ishte ajo ndaj Interit në “Dall’Ara” 1-0.

Ish-lojtari i zikaltërve është vërtet një gjetje në fushën e trajnerëve dhe premton një të ardhme të ndritur. Bologna renditet në vendin e 9 dhe nuk është larg zonës europiane.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga