Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Pique “vari këpucët në gozhdë”, gjyshi i tij zbulon planet e qendërmbrojtësit spanjoll

Shkruar nga NEWSPORT
Pique “vari këpucët në gozhdë”, gjyshi i tij

Gerard Pique i dha fund karrierës së tij me Barcelonën. Një lamtumirë plot emocione për kapitenin e Barçës, i cili nuk u “mbyt” në lot përpara mijëra tifozëve të pranishëm në stadiumin mitik të katalanasve.

Edhe gjyshi i tij, Amador Bernabeu, nuk i fshehu emcionet. Ish-zëvendëspresidenti i Barcelonës, shpjegoi se si e përjetoi lamtumirën e nipit të tij në “Camp Nou”.

“Kam  jetuar gjithë historinë e tij, prandaj janë momente dashurie që kujtohen. Ai largohet si një zotëri, si ai që është në të vërtetë. Ata që nuk e njohin plotësisht nuk kanë të drejtë ta kritikojnë.

 Vizioni i tij është dhe do të jetë Andorra sepse ai është shumë i emocionuar për këtë. Shpresa e tij më e madhe është të vendosë Andorra-n në vend të parë”-deklaroi ai.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga