Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Përplasje e frikshme, Anglia dhe Franca gradojnë “ushtarët” për finalen e parakohshme

Shkruar nga NEWSPORT
Përplasje e frikshme, Anglia dhe Franca gradojnë

Superdueli më i zjarrtë deri në këtë pikë të Botërorit është ai mes Anglisë dhe Francës në çerek-finalen e fundit që do të luhet sonte në orën 20:00. Tre Luanët do të kërkojnë të zbresin nga froni Gjelat dhe të vazhdojnë rrugën drejt gjysëmfinales ku i pret Maroku që sapo eleminoi Portugalinë e Ronaldos.

Dy ekipet kanë publikuar formacionet titullare ku superyjet janë të shumtë. Deschamps nuk ndryshon formacionin e tij fitues poashtu edhe Southgate. Gjyqtar i takimit është braziliani Wilton Pereira Sampaio. Në "Al Bayt Stadium" spektakli është i garantuar por vetëm një skuadër do të gëzojë në fund. Cila do të jetë ajo?

Formacionet Zyrtare:

ANGLIA (4-3-3) – Pickford; Walker, Stones, Maguire, Shaw; Henderson, Rice, Bellingham; Saka, Kane, Foden. Trajner: Gareth Southgate

FRANCA (4-2-3-1) – Loris; Kounde, Varane, Upamecano, Theo; Tchouameni, Rabiot; Dembele, Griezmann, Mbappe; Giroud. Trajner: Didier Deschamps

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga