Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

Përfaqësuesja e Kosovës gati për suksesin e rradhës, UEFA cakton gjyqtarin për sfidën ndaj Ishujve Faroe

Shkruar nga NEWSPORT
Përfaqësuesja e Kosovës gati për suksesin e rradhës,

Përfaqësuesja e Kosovës do të përballet ditën e hënë në stadiumin "Fadil Vokrri" me Ishujt Faroe, sfida e dytë e vlefshme për Ligën e Kombeve. Pas barazimit 0-0 regjistruar mbrëmjen e djeshme ndaj Azerbajxhanit, puna ka nisur për sfidën e radhës.

Ndërkohë që skuadra vijon me përgatitjet, UEFA ka zbuluar emrat e gjyqtarëve që do të vendosin fatin e kësaj sfide. Bëhet fjalë për Bart Vertenten, gjyqtari bleg që do të jetë kryesori i këtij takimi.

Vertenten njihet nga të gjithë për korrektesën në fushën e blertë sa i përket lojës së drejtë, ku nuk mungojnë as kartonët. Ai ka drejtuar 10 takime të nivelit ndërkombëtar, ndaj dhe i është besuar kjo sfidë e veçantë.

Kujtojmë që Kosova mbrëmjen e djeshme mundi të marrë një barazim pa gola ndaj Azerbajxhanit, rezultat që iu ka dhënë krahë lojtarëve të Kosovës për sfidën e ardhshme.

Tags:

KOSOVA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga