Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

Penallti dhe vetëm 3 kartonë të verdhë, Enea JORGJI shkëlqen në kualifikueset EURO 2024

Shkruar nga NEWSPORT
Penallti dhe vetëm 3 kartonë të verdhë, Enea JORGJI

Austria arriti të fitonte kundër Estonisë, ndeshje e vlefshme për kualifikueset EURO 2024. Në këtë ndeshje shkëlqeu sërish arbitri ynë Enea Jorgji. Elbasanasi ishte gjyqtar kryesor duke mos gabuar në asnjë moment të takimit. Madje në minutën e 17-të, ai akordoi penallti për vendasit, por Gregoritsch nuk arriti ta shndërronte në gol.

Sfida u zhbllokua në minutën e 25-të me Sappinen. 45 minuta përfunduan 0-1, ndërsa në të dytën austriakët përmbysën gjithçka në 2-1. Edhe një herë Jorgji tregoi se sa i rëndësishëm është për arbitrimin shqiptar duke e çuar në tjetër nivel në arenën europiane. Në këtë sfidë ai dha 3 kartonë të verdhë për estonezët, konkretisht 1 në pjesën e parë dhe 2 në të dytën.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga