Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Osimhen në qendër të merkatos, agjenti i sulmuesit sqaron thashethemet

Shkruar nga NEWSPORT
Osimhen në qendër të merkatos, agjenti i sulmuesit sqaron

Agjenti i Victor Osimhen ka hedhur poshtë lajmet për një kontratë të re me Napolin për klientin e tij, duke i etiketuar ato "lajme të rreme".

Roberto Calenda, përfaqësuesi i Osimhen, kritikoi publikisht lajmet që sugjeronin se klienti i tij nuk ishte i gatshëm të nënshkruante një kontratë të re me fituesit e Scudettos. Osimhen ishte një figurë kyçe e Napolit për titullin sezonin e kaluar, dhe me dy vjet të mbetura në kontratën e tij aktuale, ata janë të etur për të siguruar të ardhmen e tij, mes interesimit nga disa klube të mëdha europiane.

Calenda shkoi në Tëitter për të hedhur poshtë një lajm nga Il Mattino, një gazetë me bazë në Napoli, që sugjeronte se agjenti po kërkon një të ardhme jashtë Napolit për Osimhen.

"Kam lexuar në Il Mattino se "Calenda nuk ka ndërmend të rinovojë në verë dhe se ai dëshiron të eksplorojë së pari të gjitha rrugët në treg për Osimhen. Lajme të rreme”, shkruan agjenti.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga