Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Opsion për klubet e Superiores, Nderim Nexhipi largohet nga Turqia

Shkruar nga NEWSPORT
Opsion për klubet e Superiores, Nderim Nexhipi largohet nga Turqia

Ka marrë fund aventura e Nderim Nexhipit në Turqi. Ish-drejtori i Kukësit ka ndërprerë kontratën me klubin turk, Manisa.

Në këtë mënyrë ka zgjatur vetëm 6 muaj eksperienca e tij në turqi, teksa vetëm merkaton e verës u largua nga Ballkani. Arsyeja pse palët kanë ndarë rrugët mes tyre janë rezultatet e dobëta që skuadra ka marrë në këtë sezon duke ia “faturuar” Nexhipit.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë skuadra turke nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale. Manisa i uron suksese në karrierën e tij.

“Klubi ka mbyllur me marrëveshje bashkëpunimin me drejtorin teknik Osman Ozkoylu dhe drejtorin sportiv Nderim Nexhipi.

Falënderojmë Ozkoylu dhe Nexhipin për kontributin e tyre ndaj klubit tonë dhe i urojmë suksese në karrierën e tyre të ardhshme”, thuhet në njoftim.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga