Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Objektiv i Milanit për merkaton, bomberi lëshon sinjale: ‘San Siro’ është vetë futbolli

Shkruar nga NEWSPORT
Objektiv i Milanit për merkaton, bomberi lëshon sinjale: ‘San

Joshua Zirkzee është një nga objektivat e Milanit për sulmin. Kuqezinjtë e shohin hollandezin e Bolognas si yllin e ri që do të pasojë Olivier Giroud e do të udhëheqë sulmin për vitet në vazhdim. Vetë 22-vjeçari ka dhënë disa sinjale të qarta sa i pëkret ndjesisë së të luajturit në San Siro.

“Të luash në San Siro është fantastike, unë isha atje si fëmijë me familjen time për një turne. Është stadiumi i parë në të cilin hyra dhe sapo u futa ndjeva vetë futbollin.

Së bashku me Allianz Arena në Mynih, për mua është stadiumi më i bukur në Europë. Ka një atmosferë që është e ndryshme nga stadiumet e tjera. Të luash në atë lloj stadiumi kundër një klubi të madh është gjëja më e mirë që mund të bësh si lojtar.

Çfarë motivimi tjetër ju nevojitet?  Kur luajta atje me Bolognan, fëmija brenda meje u emocionua. Të gjithë heronjtë e mi të futbollit, në një moment të karrierës së tyre, kanë luajtur atje. Fëmija brenda meje doli dhe më tha ‘ëoë po luaj në San Siro’”, tha Joshua Zirkzee në Sportweek.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga