Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Nuk ndodhte prej 24 viteve, Osimhen shpallet “Lojtari i Vitit në Afrikë”

Shkruar nga NEWSPORT
Nuk ndodhte prej 24 viteve, Osimhen shpallet “Lojtari i Vitit në

Osimhen është shpallur mbrëmjen e së hënës “Lojtari i Vitit në Afrikë”. Pas 24 viteve, ky çmim i jepet një nigeriani dhe nuk ka pasur kontestime për meritën. Pas tij u renditën Salah i Liverpool dhe Hakimi që luan me PSG.

Kujtojmë se Osimhen shënoi 26 gola për të ndihmuar Napolin në fitimin e titullit kampion këtë vit. Në anën tjetër ky sukses vjen dhe rreth 24 orë para ndeshjes Napoli – Braga, të vlefshme për Champions League.

Kujtojmë se Napolit i duhet të mos humbë, për të siguruar kalimin e grupit C. Në të njëjtin grup, Real Madrid ka siguruar kreun, ndërsa Braga mban vendin e tretë me 3 pikë më pak se Napoli.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga