Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Nuk ka vend për alarm, dy liderit e kryeqytetasve gati për sfidën e radhës

Shkruar nga NEWSPORT
Nuk ka vend për alarm, dy liderit e kryeqytetasve gati për sfidën

Te Dinamo nuk ka vend për alarm. Eni Imami dhe Patrik Bardhi të cilët u detyruan të linin në mes sfidën me Besën, do të jenë gati për duelin e radhës në kampionët.

Ky është padiskutim një lajm shumë i mirë për Dritan Mehmetin, i cili në duelin me Lushnjen mund të llogarisë shërbimet e dy liderëve të ekipit, pasi lojtarët kanë kaluar problemet fizike që patën ndaj kavajasve.

I vetmi shqetësim për trajnerin e kryeqytetasve mbetet Denison, i cili për shkak të një problemi muskulor ka punuar veçmas grupit. Mbetet për t’u parë nëse gatishëmria e golashëneusit ndaj lushnjarëve do të llogaritet apo Mehmeti do të duhet të bëjë pa shërbimet e tij.

Kujtojmë se Dinamo mban vendin e dytë në tabelën e klasifikimit me 44 pikë, -1 nga Skënderbue që kreyson Kategorinë e Parë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga