Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Nuk ka fitues në kryeqytet, TIRANA dhe TEUTA pranojnë "paqen"

Shkruar nga NEWSPORT
Nuk ka fitues në kryeqytet, TIRANA dhe TEUTA pranojnë

Tirana-Teuta 1-1 (FT)

(Ngoo 38'/Progni 2')

Stadiumi "Selman Stërmasi"

Ora 18:00

Tirana: Abibi, Doka, Atinga, Imami, Hoxhallari, Maveje, Daja, Karabeci, Halili, Greca, Ngo Trajner: Ardian Mema

Teuta: Hidi, Frashëri, Bicaj, Arapi, Hakaj, Osmani, Sidibe, Kallaku, Traore, Progni, Kamara Trajner: Bledi Shkëmbi

90'+5 Mbaron në barazim Tirana-Teuta. Skuadrat kënaqen me nga një pikë.

90'+4' Daja e mbyll ndeshjen në pankinë. Ernest Muçi luan për pak sekonda.

90'+3- Progni kroson rrezikshëm. Abibi spastron topin nga zona e Tiranës.

90'- Akordohen 5 minuta shtesë.

75'- Shkëmbi kërkon golin. Hedh në fushë Amadu Latif.

73'- Hoxhallari largohet i dëmtuar. Jurgen Goxha debuton.

71'- Traore përfiton nga neglizhenca e Atingah. Gjuan nga krahu i majtë, por goditja fluturon jashtë.

63' Ngoo shërben për Grecën. Futbollisti bën më të vështirën dhe topi ndalet nga mbrojtësit e Teutës.

61'- Teuta i afrohet golit për 1 cm. Progni bën superekzekutim.

60'- Camarra largohet. Në fushë Shkëmbi hedh Uendi Vecaj.

57'- Daja kroson nga krahu i djathtë. Arapi nuk e largon topin, por Hidi është në vendin e duhur.

55'- Largohet Grent Halili për t'i lënë vendin Cobbinah.

48'- Faull për Teutën. Karabeci ndëshkohet me karton të verdhë.

46'- Starton pjesa e dytë. Asnjë ndryshim në formacione.

45'+2- Progni ka një super rast, por mbrojtësit e Tiranës i mohojnë golin. Arbitri Hamiti mbyll pjesën e parë.

45'- Arbitri i katërt akordon 2 minuta shtesë.

38'- Aksion model i Tiranës. Daja kroson bukur. Ngoo kombinon me kokë me shokun e tij dhe shtyn topin. Gol për Tiranën.

32'- Faull për Tiranën.

30'- Rast për Tiranën. Por bardheblutë shkaktojnë faull në sulm.

17'- Progni kroson. Abibi kontrollon topin pa probleme.

2'- Teuta kalon në avantazh me anë të Prognit. Një krosim nga Frashëri në krahun e djathtë ka gjetur të lirë Prognin.

1'- Starton sfida.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga