Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Nuk i duhen më shumë se 2 minuta, sulmuesi i Kombëtares së Shpresave shënon gol në Itali

Shkruar nga NEWSPORT
Nuk i duhen më shumë se 2 minuta, sulmuesi i Kombëtares së

Cristian Shpendi nuk e ka në plan që të ndalet së shënuari. Sulmuesi i Kombëtares së Shpresave ka gjetur përsëri rrugën e rrjetës.

Skuadra ku ai aktivizohet, Cesena që militon në Serie C italiane, po luan aktualisht përballë Spal. Skuadra e Cesenes po fiton me rezultatin 1-0 dhe avantazhin ia ka dhënë pikërisht Shpendi.

20-vjeçari arriti të shënonte që në minutën e 2-të të sfidës duke zhbllokuar rezultatin. Për Shpendin kjo është ndeshja 3-të radhazi që shënon.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga