Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Nuk arriti kualifikimin në garat europiane, Laçi pa busull

Shkruar nga NEWSPORT
Nuk arriti kualifikimin në garat europiane, Laçi pa busull

Laçi e kishtë bërë traditë vitet e fundit arritjen në kompeticionet europiane madje edhe kalimin e fazës së parë. Këtë vit kurbinasit nuk shkuan më shumë se vendi i 5-të në kampionat duke ngelur kështu përfundimisht jashtë garave europiane.

Pas përfundimit të kampionatit dhe mos angazhimit në Europë, ekipi është i tëri në ajër. Të gjithë lojtarët janë me pushime dhe pritet që të rikthehen nga puna në muajin korrik. Drejtuesit tashmë kanë hedhur sytë nga merkato por fillimisht iu duhet të zgidhin çështjen e pankinës. Stavri Nica me shumë gjasa nuk do të jetë timonieri i Laçit për sezonin e ardhshëm.

Presidenti Laska tashmë ka nisur nga puna për emërimin e trajnerit të ri dhe më pas pritet të bëjë afrimet e piketuara. Bardhezinjtë këtë sezon e quajnë totalisht të dështuar dhe po mendojnë që sezonin e ardhshëm të mos përsëritet e njëjta gjë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga