Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

Nuk arritën më shumë se vendi i dytë, Drita largon sulmuesin që kishte edhe një vit konratë

Shkruar nga NEWSPORT
Nuk arritën më shumë se vendi i dytë, Drita largon sulmuesin

Drita nuk shkoi më shumë se vendi i dytë në Superligën e Kosovës duke humbur luftën për titullin kampion ndaj Ballkanit. Kur tashmë gjithçka ka përfunduar, skuadrat po bëjnë llogaritë për sezonin e ardhshëm.

Këtë gjë kanëbërë edhe gjilanasit ku kanë filluar me largimet e para. Është Almir Kryeziu që do të largohet nga Drita duke dalë kështu një lojtarë i lirë në merkaton e verës. Të dyja palët kanë gjetur marrëveshjen për prishjen e kontratës edhe pse futbollisti kishte nënshkruar deri në vitin 2024.

Ka qenë vetë klubi që ka bërë të ditur largimin nëpërmjet një postimi në faqen e tyre zyrtare.

Postimi i FC Drita:

FALEMINDERIT ALMIR

Ju njoftojmë që me marrëveshje të dyanshme kemi mbyllur bashkëpunimin me Almir Kryeziun.

Kryeziu erdhi te ne në sezonin 2021/2022 dhe gjatë periudhës dy vjeqare arriti 65 paraqitje me klubin në të gjitha kompeticionet duke shënuar 6 gola dhe duke asistuar 10 herë.

Klubi jonë e falënderon KRYEZIUN për kontributin e dhënë dhe i dëshiron shumë suksese në vazhdim të karrierës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga