Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

TENIS

Triumfon Novak Djokoviç, kandidat potencial për Lojërat Olimpike

Shkruar nga NEWSPORT
Triumfon Novak Djokoviç, kandidat potencial për Lojërat

Tenisti serb, Novak Djokoviç, ka arritur që të regjistrojë trofeun e radhës. Në Tornto ku është zhvilluar turneu "Masters", serbi ka arritur që t'ia dalë pasi ka mundur në finale Kei Nishikorin në dy sete me rezultatin 6-3 dhe 7-5.

Kjo është fitorja e katërt për Novak Djokoviç në Toronto. Ky sukses e konfirmon Djokoviç si pretendentin kryesor për të fituar medaljen e artë në Lojërat Olimpike të Rio de Janeiros.

Tags:

TENIS

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga