Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

NOTA/ Ylli kuqezi një “hap” larg PERFEKSIONT, Kristjan Asllani shpallet "Lojtari i Ndeshjes" dhe bind Inzaghin

Shkruar nga NEWSPORT

Inter arriti të kualifikohej për në fazën tjetër mes shumë vështirësive. Parma e Buffon, krijoi shumë probleme për të zotët e shtëpisë, ku nuk mjaftoi 90 minutëshi për të vulosur të kualifikuarin. Koha shtesë ishte vendimtare për fatinin e takimit, ku për 120 minuta Kristjan Asllani&Co dhanë maksimumin.

Kristjan Asllani arriti të bëntë një performancë të shkëlqyer duke u aktivizuar për 120 minuta të plota. Ylli i Kombëtares kuqezi sipas vlerësimeve të Sofascore është cilësuar si më i mir në fushën e lojës duke marrë notën maksimale 8.

Pasimet e sakta të tij arrijnë pothuajse në perfeksion, duke plotësuar 98% të tyre përgjatë 120 minutave lojë. Mundësia e artë duket të jetë shfyrtëzuar makimalisht nga 20 vjeçari, që nuk lëkundi pozitën e tij në fushë për asnjë çast, ku mes zëvendësimeve të shumta në mesin e fushës Inzaghi nuk preferoi ta nxirrte nga fusha.

Nota:

[caption id="attachment_675345" align="alignnone" width="300"] Njeriu i ndeshjes[/caption]

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga