Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Një hollandez për supersfidën e së premtes, UEFA zgjedh arbitrin e ndeshjes Itali - Turqi

Shkruar nga NEWSPORT
Një hollandez për supersfidën e së premtes, UEFA zgjedh

Danny Makkelie do të jetë arbitri kryesor i ndeshjes Itali - Turqi. Hollandezi është përzgjedhur për të vënë drejtësi në sfidën hapëse të kampionatit europian. Asistentë të tij do të jenë Hessel Steegstra dhe Jan De Vries.

Hollandezi ka eksperiencë të madhe në arenën ndërkombëtare dhe kësisoj do të jetë ai kryesor i supersfidës së ndeshjes së EURO 2020. Takimi Itali - Turqi do të zhvillohet në orën 21:00, në stadiumin "Olimpico" të Romës.

Tags:

Euro 2020

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga