Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

“Niko Dovana” makthi i shkodranëve, 9 vite “thatë” ndaj durrsakëve

Shkruar nga NEWSPORT
“Niko Dovana” makthi i shkodranëve, 9 vite

Vllaznia do të udhëtojë ditën e sotme në Durrës për të sfiduar Teutën. Kjo përballje do të luhet në orën 16:00 në “Niko Dovana”.

Pikërisht ky stadium duket së është ktheyr në makth për shkodranët, të ciilët ditën e sotme do të synojnë të thyejnë këtë “tabu” dhe të rikthehen te fitorja. Janë plot 9 vite që kuqeblutë nuk ia dalin dot të marrin fitoren.

Triumfi i fundit i kuqebluve në “Niko Dovana” është më 21 gusht 2014, teksa triumfonte me golin e Arsid Krujës. Për ironi të fatit, ky i fundit do të jetë kundërshtari i tyre, pasi tashmë mban veshur fanelën e “djemve të detit”. Mbetet të shihet nëse Qatip Osmani dhe djemtë e tij do t’ia dalin në sigurojnë 3 pikët apo do të vazhdojë “makthi” i “Niko Dovanas”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga