Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Nedim BAJRAMI largohet nga Empoli, do të zyrtarizohet te skuadra e njohur e Serie A

Shkruar nga NEWSPORT
Nedim BAJRAMI largohet nga Empoli, do të zyrtarizohet te skuadra e njohur e

Nedim Bajrami do të largohet nga skuadra e Empolit në këtë merkato, me mesfushorin e kombëtares shqiptare që do të nisë një aventurë të re në një tjetër ekip.

Sipas "Tuttomercato.web" raportohet se kuadra e re e fantazistit shqiptar do të jetë Sassuolo me të cilën është arritur marrëveshja dhe tashmë mungon vetëm zyrtarizimi i Bajramit. Ky operacion raportohet se ka kushtuar 6 milionë euro, shumë e cila do të shkojë në arkat e klubit toskan, ndërsa mungon vetëm zyrtarizimi.

Kujtojmë se 23-vjeçari me fanelën e Empolit ka arritur të luajë 107 sfida ku ka arritur të shënojë edhe 17 gola duke u kthyer në një lojtar kyç në mesin e fushës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga